Dermatoluğunuza Danışın | Hücresel Gençlik L'Oréal Paris Dermo Expertise'den Gençlik ve Güzellik için Cilt Bakım? Derma Genesis
L'Oréal Paris | Dermo Expertise
Dermatoloğunuza Danışın Doğru Ürün?Bulun Basının Gözüyle İzleyin Üyelik
Dermatoluğunuza Danışın
L'Oréal Paris Dermo Expertise markası her kadının gençliğe ve güzelliğe hakkı olduğunu savunuyor. Bu felsefeden yola çıkarak tüm dünyadaki dermatologlar ile iş birliği içerisinde çalışarak, 17 değişik araştırma merkezinde 1700 araştırmacı ile yılda 493 patent üreterek bilimin sunduğu güzelliği kadınlara ulaştırıyor.

Esteworld Kliniğinden Dermatolog Dr. Eylem Acar anlatıyor..
Dr. Eylem Acar
Danışman Dermatoloğumuz
EsteWorld Kliniğinden Dr. Eylem Acar
Dr. Eylem Acar'a sormak için tıklayınız.

21. yüzyıl kadınları en çok hangi istek, taleple siz dermatologlara geliyorlar?
21. yüzyıl kadınının en büyük ihtiyacı gençleşmek çünkü onlar için gençleşmek demek tazelenmek, sağlıklı bir görünüme kavuşmak demek. Günümüzde, hayatın hızlı akan temposunda, 21. yüzyılın çalışan kadınları hayata ayak uydurabilmek adına sürekli yenilenme ve tazelenme ihtiyacı hissediyorlar.

Gençleşmek için uyguladığınız en yaygın metodlar nelerdir?
En yaygın olarak uyguladığımız metodların başında botoks ve dolgu geliyor. Son zamanlarda dolgu oldukça revaçta. İlerleyen yaşlarda yüz hatlarımızın çökmesi, kırışıklara göre bizi daha yaşlı gösteren bir etkendir. Bu çöken hatları dolgunlaştırmak üzere ameliyatsız estetik kapsamında dolgu enjeksiyonları uyguluyoruz. Dolgu yaparken en çok kullandığımız yöntem hyaluronik asit enjeksiyonu. Hyaluronik Asit, ciltte doğal olarak bulunan, suyla temasında hacminin 1.000 katı kadar şişebildiği için çok iyi bir nem tutucu özelliğe sahip bir etken madde. Cildin gençliğini, esnekliğini, diriliğini sağlayan bir yapı. Suyla teması sonucunda 1.000 hacminin katı kadar şişerek cildin alt tabakasını yukarıya doğru iter ve cilde dolgunluk kazandırır. Cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar.

Hyaluronik Asit içeren bir bir bakım kremi var mı?
Kozmetik teknolojisinin her geçen gün ilerlemesi sayesinde artık tedaviye yönelik kremleri, güvenilir kozmetik ürünlerin arasında bulabiliyorsunuz. L'Oréal Paris'in hücresel gençliği desteklemek için son çıkardığı kremi Derma Genesis'in içinde Hyaluronik Asit bulunmakta. Bu kremleri, güzellik ritüelinizin bir parçası olarak her gün kullanmanızı tavsiye ederim.

Derma Genesis'in diğer ürünlerden farkı nedir?
Derma Genesis, 7 yıllık araştırmalar sonucunda L'Oréal laboratuarlarının ortaya çıkardığı bir ürün. İçeriğinde Pro-XylaneTM ve Hyaluronik Asit bulunur. Pro-XylaneTM yeni hücrelerin üretilmesi ve varolan hücrelerin daha uzun süre genç kalması için, hücrenin etrafındaki yaşamsal alanı optimum seviyeye getirir. Tamamen kayın ağacından elde edilen, tamamiyle doğal bir etken maddedir. Ayrıca bu madde sayesinde cilt Hyaluronik Asiti daha etkin bir biçimde kullanabilir.

Derma Genesis, hem Pro-XylaneTM hem Hyaluronik Asit içeren ve böylece hücresel gençliği destekleyen, tedavi edici özelliğe sahip tek krem.

Her daim genç kalmak için bayanlara neler önerirsiniz?
Birinci basamak olarak ciltlerini çok iyi bir şekilde temizlemelerini, makyajı çıkarmadan uyumamalarını, bol su içmelerini tavsiye ederim. İkinci basamak olarak erken cilt yaşlanmasının bir numaralı sebebi olan güneşten, UVA ışınlarından korunmalarını öneririm. Günlük hayatlarında dışarı çıkmadan cilt yapısına uygun bir güneş koruyucu ürün kullanmaları çok önemli. Çünkü güneş, cildimize son derece zararlı, cildimizi kurutan ve zamanından önce yaşlanmasına kırışmasına sebep olan çok ciddi bir etkendir.

Kaç yaşından itibaren bayanların bakım kremi kullanmaya başlaması gerekiyor? Her yaş için farklı krem kullanılması gerekiyor değil mi?
20 yaşından itibaren bayanlara bakım kremi kullanmalarını öneriyoruz. Her yaşın yaşadığı cilt problemleri farklıdır, 20 li yaşlarda cildin ihtiyacı olan aktif nemlendirmeye yönelik bakımlar tavsiye ederken, 30 lu yaşlarda mimik kırışıklara karşı bakım, 40 lı yaşlarda yerleşen derin kırışıklara karşı sıkılaştırıcı bakım, 50 li yaşlarda sarkma ve ciltte lekelenmelere karşı bakımlar kullanılmasını öneriyoruz. Bu bakımların hepsini bir arada bulunduran bir krem yoktur, dolayısıyla her yaşın ihtiyacı farklıdır. Size tavsiyem yaşa özel, uzman ürünleri kullanmanız.

Siz de daha önceden cevaplanmış soruları görmek ve
kendi sorularınızı göndermek isterseniz tıklayın


Ana Sayfa | İletişim | Web Yapım: Tabi Media